Free songs

Magnesy z drewnianą rączką dla punktów skupu złomu

Podstawowym zastosowaniem dla tych uchwytów są skupy metali kolorowych, gdzie służą do rozpoznawania i segregowania metali. Ponadto mogą być używane do wychwytywania drobnych części i odpadów ferromagnetycznych (gwoździe, śruby, opiłki żelaza itp.) oraz do podnoszenia większych elementów ze stali. Drewniana rączką zapewnia pewny i wygodny chwyt, dzięki czemu posługiwanie się nimi nie sprawia trudności.

Czym się kierować przy zakupie

Najważniejsze jest przeznaczenie, jeśli mamy zamiar sprawdzać magnesem czy dany element należy do grupy metali kolorywych czy jest np. stalowy, wystarczy magnes w stalowej ocynkowanej obudowie za cenę już od 50 zł. Natomiast chcąc sprawdzać zawartość reklamówki z puszkami aluminiowymi lub wiórami, konieczne będzie zakupienie magnesu w szczelnej obudowie o znaczniejszym zasięgu działania i wyższej indukcji magnetycznej. Co prawda głównym parametrem przy wyborze magnesu jest udźwig, ale w tym przypadku istotniejszy jest zasięg podawany w centymetrach i indukcja w Gaussach.


Magnetyczne uchwyty kostkowe i walcowe zbudowane są na bazie magnesów neodymowych o dużym zasięgu działania. Powierzchniami czynnymi magnetycznie są powierzchnie dolne i/lub boczne (w zależności od Państwa wymagań).